سبد خرید

محصولی به سبد اضافه نشده

۱۰ غذایی که برای سگها مضر هستند!

مترجم :

۱۰غذایی که برای سگها مضر هستند :

سگها عاشق خوردن هستند . مشکل اینجاست که بعضی از غذاهای ساده ای که شما میخورید برای سگ شما مناسب نیستند ‌.
سگها هم مثل شما عاشق هله هوله هستند . اگر میخواهید سگتان سالم بماند مجبور نشوید به دامپزشکی بروید بیایید نگاهی به لیست غذاهایی که برای سگها مضر هستند بیندازیم :

 

شکلات :

تئوبرومین یک ماده شیمیایی است که از خانواده کافئین است و در چایی و شکلات یافت میشود . این ماده برای بیشتر انواع حیوانات کشنده است ، گربه و سگ هم جزو همین حیوانات هستند . بیشتر صاحبان سگها ممکن است حتی اسم این ماده سمی را هم ندانند اما میدانند که شکلات برای حیوان آنها مضر است . بیشتر مردم فکر میکنند خطر مسمومیت با تئوبرومین خیلی کم است و یا فکر میکنند شکلات خیلی خطرناک نیست ، مخصوصا برای سگهای بزرگ .
میزان خطر این ماده باتوجه به وزن فرد سنجیده میشود . اگر سگ شما از از نژاد بزرگ است و یک تکه کیک شکلاتی یا ویفر شکلاتی از روی زمین خورده است نگران نباشید ، خطری او را تهدید نمیکند ، اما اگر سگتان از نژادهای کوچک است و این اتفاق افتاده است فورا او را به دامپزشکی ببرید چون با توجه به وزنش میزان کشنده ای تئوبرومین وارد بدنش شده است ‌.

 

شیرینی جات و آدامس :

اکسیلیتون یک افزودنی شیرین کننده است که در اکثر آبنبات ها ، آدامس ها و محصولات تخصصی دامپزشکی یافت میشود . این ماده در بیشتر محصولات گیاهی در طبیعت نیز یافت میشود . این ماده برای مصرف انسانی بیخطر است ، اما برای سگها سمی است . این ماده میتواند برای آنها کشنده باشد ، پس اگر سگتان از این محصولات خورد ، فورا او را به دامپزشکی ببرید .

پیاز :

وقتی سگها و گربه هادر مدت طولانی و به مقدار زیاد از پیاز تغذیه کنند موجب آسیب دیدن سلولهای خونی در آنها میشود . این در مورد تمام خانواده پیاز صدق میکند . 

 

قهوه :

چند دقیقه قبل در مورد تئوبرومین صحبت کردیم . کافئین هم موجب همان مشکلات ولی از نوع شدیدترش میشود .
وقتی درمورد کافئین صحبت میکنیم ، تئوبرومین یکی از مواد آن است . سگ خود را از تمام محصولات حاوی کافئین مثل قهوه ، کاپوچینو ، طعم دهنده های قهوه ، دانه های قهوه شکلاتی ، نوشیدنی های انرژی زا و نوشابه دور نگه دارید . 

 

انگور و کشمش :

انگور برای سگها سمی است . متاسفانه ما هنوز نمیدانیم توکسین چیست و چطور باعث مسمومیت میشود ، به همین خاطر نمیتوانیم بگوییم چند دانه انگور ممکن است موجب مرگ سگ شما شود . برای امنیت بیشتر ، اگر متوجه شدید سگتان چند دانه انگور خورده است ، فورا او را به دامپزشکی ببرید . اگر دامپزشک قبل از اینکه کلیه های او آسیب ببیند بتواند او را مداوا کند مشکلی پیش نخواهد آمد . 
کشمش چیزی جز دانه های خشک شده انگور نیست ، اما باعث تعجب است که ضررش از انگور بیشتر است .

 

الکل :

جای تعجب ندارد که الکل برای سگها مضر است ! درواقع الکل برای ماهم سمی است . چون سگها از ما کوچکتر هستند خطر آن برای آنها بیشتر اشت .

 

قارچ ها :

قطعا انواعی از قارچ ها وجود دارند که هیچ ضرری برای سگ شما ندارند ، ولی بعضی از آنها موجب مسمومیت میشوند . مسمومیت قارچ ممکن است بعد از چند روز علائمش را نشان دهد . سگتان را برای بازی به جاهای امن ببرید تا از خطر مسمومیت قارچ دور بماند .

 

اووکادو :

اووکادو از ۲ جهت سگها را تهدید میکند ، اول اینکه برگهای اووکادو بزرگ است و ممکن است موجب خفگی سگ شما شود و اگر ورم کند موجب ایجاد مشکل در سیستم گوارشی سگ شما میشود . 
دومین خطر ، خطر مسمومیت است . این گیاه ماده سمی بنام پرسین تولید میکند که برای اکثر حیوانات کشنده است . این ماده موجب اسیب به قلب میشود . 

 

دانه ماکادمیا :

سگها تنها حیواناتی هستند که دانه ها ماکادمیا برایشان سمی است و هنوز علت این سمی بودن مشخص نشده است . اگر دانه ماکادمیا با کمی شکلات مخلوط شود میتواند موجب مرگ سگ شما شود پس مراقب باشید .

 

از غذاهای سالم استفاده کنید :
سگها عاشق خوردن هرچیزی ، حتی غذاهایی که مطمئن نیستند غذا اند هستند . اگر میخواهید از غذای خودتان به سگتان بدهید ، مطمئن شوید از ترکیباتی که برای او مضر است در غذایتان استفاده نشده باشد .

یادداشت دیدگاه

شما میتوانید نظر خود را دررابطه با مقاله ۱۰ غذایی که برای سگها مضر هستند! بیان کنید.

برای ثبت نظر وارد شوید

شما اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کنید.