سبد خرید

محصولی به سبد اضافه نشده

منظور سگ از کج کردن سرش چیست ؟

مترجم :

 

گربه ها و سگ ها محبوب ترین حیوان خانگی هستند و بیشترین آمار نگه داری را در بین حیوانات دارند. سگ ها مجموعه ای از رفتارهای مخصوص به خود و سرگرمی های خاص خودشان را دارا میباشند. از این رفتارها میتوان به کج کردن سرشان اشاره کرد.

قبلا در مقاله ای با عنوان چرا سگها سرشان را کج میکنند به این موضوع پرداخته بودیم با این حال شاید این توضیحات برای شما دوست داران حیوانات خانگی خالی از لطف نباشد.

سگ ها به این معروف هستند که خیلی بامزه هستند و کارهای بانمکی انجام میدهند. خیلی از ما این تصور غلت را داریم که وقتی سگی سرش را کج میکند در حال بازی کردن است و سعی میکند بامزه شود.

سگ ها این رفتار را به خاطر لوس کردن و با مزه نشان دادن خود انجام نمیدهند بلکه این رفتار آنها به دلیل آن است که توانایی همدردی کردن با انسان ها را دارند.

بعد از گذشت قرن ها که سگ ها در کنار انسان ها زندگی کرده اند قدرت فهم آنها تکامل پیدا کرده است. آنها قادر هستند تا زبان بدن و حالت چهره انسان را متوجه شوند و با ما همدردی کنند.

اگرچه سگ ها قادر هستند بعضی از فرکانس هایی که ما قدرت شنیدن آنها را نداریم در مغذشان ثبت کنند، ولی به اندازه ما انسان ها در پیدا کردن منبع صدا مهارت ندارند. این موضوع ثابت شده که وقتی سگ ها صدایی را میشنوند که برایشان آشنا نیست یا منبع تولید صدا را نمیدانند گیج میشوند و برای تشخیص بهتر و تمرکز کردن سر خود را کج میکنند.

 

 

یادداشت دیدگاه

شما میتوانید نظر خود را دررابطه با مقاله منظور سگ از کج کردن سرش چیست ؟ بیان کنید.

برای ثبت نظر وارد شوید

شما اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کنید.