سبد خرید

محصولی به سبد اضافه نشده

جلوگیری از جویدن لوازم توسط سگ ها

مترجم :

سگها هر چیزی که دم دستشان باشد میجوند و این امر در اکثر موارد طبیعی است . اگرچه گاهی اوقات این رفتار طبیعی آنها تبدیل به خرابکاری میشود که در این مواقع باید فکری به حال آنها بکنیم .
پوزه بند بستن باعث میشود سگ ما نتواند هرچیزی را بجود و خرابکاری کند ، اما آیا اینکار راه حل مناسبی است ؟!
بله و خیر ! اگر شما از پوزه بند استفاده کنید ، بطور موقت از این رفتار او جلوگیری میکنید ولی اگر به محض باز کردن پوزه بند ، سگتان دوباره شروع به جویدن وسایل کند ، باید برای حل این مشکل کلاسهای آموزشی برایش برگذار کنید تا بتوانید از اینکارش جلوگیری کنید . 


وقتی سگها وسایل را میجوند حس خوبی پیدا میکنند ، سگها جهان اطرافشان را بوسیله همین کار شناسایی میکنند . بستن پوزه بند فقط از این عمل آنها جلوگیری میکند و به هیچ وجه از اشتیاقشان برای اینکار کم نمیکند ، پس باید چه کاری انجام دهیم ؟


بهترین راه برای جلوگیری از این حرکت سگ این است که او را زیر نظر داشته باشید و وقتی اینکار را انجام داد با او برخورد کنید . همچنین میتوانید او را گول بزنید و به او یک اسباب بازی جویدنی بدهید یا وقتی شروع به جویدن چیزی میکند آنرا از او بگیرید ، در این موارد باید دقت کنید که وقتی در خانه نیستید آن وسیله را در دسترس سگتان قرار ندهید که در عدم حضورتان بتواند آنرا بجود .
اگر این راه حلها جواب نداد ، باید از یک متخصص کمک بگیرید . 
 

یادداشت دیدگاه

شما میتوانید نظر خود را دررابطه با مقاله جلوگیری از جویدن لوازم توسط سگ ها بیان کنید.

برای ثبت نظر وارد شوید

شما اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کنید.